Strona główna » O autorach

O autorach

Mary Scannell , założycielka i właścicielka BizTeamTools.com, wykorzystuje teorię w praktyce, prowadząc co roku niemal 100 szkoleń dla przedsiębiorstw w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
W roku 1999, mając już za sobą 10 lat doświadczenia w nauczaniu tzw. twardych umiejętności, Mary zajęła się integracją i budowaniem zespołów, prowadząc zajęcia z tej dziedziny na zamówienie różnych zleceniodawców, komercyjnych i edukacyjnych. Przez jej szkolenia przeszły dziesiątki tysięcy osób, w tym wielu pracowników z firm notowanych na liście Fortune 500.
Doświadczenie Mary Scannell w dziedzinie budowania zespołu i ćwiczeń grupowych obejmuje szeroki zakres tematów – począwszy od drobnych ćwiczeń w pomieszczeniu po większe, przygodowe imprezy na świeżym powietrzu.

Ed Scannell jest czynnym członkiem Narodowego Stowarzyszenia Mówców (National Speakers Association – NSA), przeprowadził ponad tysiąc prezentacji, seminariów i warsztatów w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach.
Jest autorem – lub współautorem – 20 książek i ponad 100 artykułów z zakresu HRD, kreatywności, budowania zespołu i zarządzania. Pełni funkcję przewodniczącego ASTD (American Society for Training and Development, Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Szkoleń i Rozwoju); jest również przewodniczącym wykonawczym w IFTDO (International Federation of Training and Development Organizations, Międzynarodowej Federacji ds. Szkoleń i Rozwoju Organizacji).
W przeszłości pełnił funkcję przewodniczącego MPI (Meeting Professionals International) w Arizonie, a w roku 1990 został wybrany na stanowisko prezesa tej organizacji. W roku 1995 przyznano mu tytuł „Międzynarodowego Planisty Roku” MPI, a w roku 2007 organizacja Convention Industry Council przyznała włączyła go w poczet liderów „Hall of Leaders” (przyznawaną uznanym specjalistom z branży szkoleniowej, eventowej i konferencyjnej).
Na przełomie lat 1991–1992 Ed Scannell został wybrany przewodniczącym krajowym NSA, a w roku 1997 otrzymał najwyższe wyróżnienie przyznawane przez tę organizację, nagrodę Cavetta. Obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Rozwoju Zawodowego i Szkoleń (Center for Professional Development and Training) w Scottsdale w Arizonie.